Відкриття місяця: команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у квітні

Вибір редакції — фаворити квітня

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Із власних архівів, сайти брендів

ОПУБЛІКОВАНО: 1 травня 2024

Наприкінці кожного місяця наша редакція ділиться своїм натхненням: від книг і фільмів до подорожей та мистецтва. Кожен редактор знаходить свої джерела ідей, які можуть надихнути й вас, наших читачів.

Квітень — місяць довгоочікуваного тепла, залитих сонцем вулиць міста, безлічі виставок, театральних і кінопремʼєр, нових знайомств тощо. Отже, ділимося з вами найяскравішими подіями, цікавими книжками, б’юті-відкриттями, зніманнями та ще багато чим, що надихало нас у квітні. 

Катерина Попова

Виставка «Алла Горська. Боривітер» у Національному центрі «Український дім»

Планувала прийти на одну з найвизначніших виставок весни — про Аллу Горську — на відкриття, але вийшло прийти на закриття. Емоцій після перегляду дуже багато, до того ж ми провели на виставці понад чотири години. Весь час намагаюсь усвідомити цей нереальний масштаб особистості та все те, що робила Алла для України не завдяки, а всупереч, і скільки б вона могла ще зробити, якби не СРСР.

Також мала задоволення послухати тематичну авторську екскурсію від онучки Горської — Олени Зарецької, очільниці Фонду Алли Горської та Віктора Зарецького, — про родинне коло мисткині. Алла — одна з найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва. Без шістдесятників та їхньої боротьби за людські й національні права, без їхньої творчості складно уявити сьогоднішню українську державу та культуру. А душею і мотором цього покоління була Алла Горська. 

Особисто мене вразило абсолютно неймовірне художнє оформлення театральних постановок, у яких Алла розвивала ідеї української авангардної сцени, але їх так і не було реалізовано. Сценографічні ідеї Алли Горської могли б стати визначним явищем українського театру...

Виставка в Києві «Боривітер»

Книжка «Сім чоловіків Евелін Г'юґо», Тейлор Дженкінс Рід

Старий Голлівуд, завзятий підйом до вершини, ризики, втрачене кохання та давні таємниці — усе як я люблю. У сюжеті закладена історія Евелін Г’юґо, у минулому голлівудської ікони кіно, яка нарешті готова пролити світло на своє гламурне і скандальне життя. Але коли задля цієї мети вона обирає нікому невідому репортерку з журналу Монік Грант, це дивує усіх, а найбільше — саму Монік. Чому вона? Чому зараз? Неймовірно захоплива історія, яку дуже раджу до прочитання. 

Тінт CHANEL N°1 DE CHANEL

Мій новий бʼюті-фаворит. Цей фантастичний засіб випускається в 6 кольорах, мій улюблений — тінт персикового кольору (у відтінку 7 VIBRANT CORAL). Мені найбільше підходять саме персиково-золоті відтінки, особливо на літо, коли шкіра ще й трішки засмагла. Я користуюся косметикою по мінімуму, тому дуже зручно мати один засіб замість двох. До того ж цей багатофункціональний бальзам для губ і щік, збагачений олією червоної камелії, забезпечує концентроване зволоження і комфорт. 

Тінт CHANEL N°1 DE CHANEL

Знімання для Harper’s Bazaar France 

Голландська топмодель Феліче Нова Нордхофф знялася в розкішних образах от-кутюр на вулицях Парижа в обʼєктиві Естер Тікер для квітневого номера Harper's Bazaar Франція. У новій зйомці французького Harper's Bazaar ми бачимо не тільки красу розкішного кутюрного вбрання, а й суперактуальну стилізацію речей, і саме відповідь на запитання, як адаптувати одяг от-кутюр до реального життя. Публікуючи цю неймовірну красу, трішки пофантазувала на тему колекцій відомих брендів і розказала про їх сучасне прочитання. Пропоную переглянути нову зйомку, щоб наочно в цьому переконатися. 

Зйомка для Harper’s Bazaar France 

Серіал «Ріплі» 2024 року, фільми «Талановитий містер Ріплі» 1999 року та «На яскравому сонці» 1960 року

4 квітня на Netflix вийшов перший сезон серіалу «Ріплі», заснованого на серії книг Патриції Гайсміт. Романи вже неодноразово екранізували. Її «Талановитий містер Ріплі», створений 1955 року, щонайменше п'ять разів втілювали на екрані у вигляді фільмів або серіалів. Але більшість глядачів найкраще знає екранізацію першої частини — фільм «Талановитий містер Ріплі» Ентоні Мінгелли з Меттом Деймоном у головній ролі. І як тут не згадати про фантастичну картину «На яскравому сонці» 1960 року з Аленом Делоном! Вони всі дуже різні, і їх точно варто подивитися, а потім обовʼязково з кимось обговорити. 

Серіал «Ріплі» 2024 року

Серіал «Ріплі» 2024 року

Фільм «Талановитий містер Ріплі» 1999 року

Фільм «Талановитий містер Ріплі» 1999 року

Fashion-редакторка Harper’s Bazaar Ukraine Аліса Єрмоленко

Українські бренди

Квітень цьогоріч приніс безліч теплих зустрічей, нових знайомств, жвавих розмов, радісних усмішок і міцних обіймів. А все завдяки українським брендам, що, попри жорстокі реалії нашого часу, продовжують працювати і творити та навіть організовують дружні прийоми.

Надзвичайно приємно спостерігати, як українська індустрія розвивається, а її представники — зростають й стають сильнішими.

Команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у березні

Мистецька розмова «Горська, Панченко, Яблонська: воля і боротьба у мистецтві XX століття»

Перша ретроспективна виставка Алли Горської «Боривітер» не могла пройти повз мою увагу: історія мисткині добре відома мені ще зі шкільних років, і вже тоді поставало питання: «А де можна побачити роботи художниці?»

На долю Алли Горської випали заборони й демонтажі її творінь, виключення зі Спілки художників і переслідування з боку КДБ. За протест проти системи мисткиню було жорстоко вбито. І ця система не залишила Аллу Горську в спокої й після смерті — у 2022 році було знищено мозаїчні панно її авторства у Маріуполі.

У рамках виставки «Боривітер» відбулася мистецька розмова «Горська, Панченко, Яблонська: воля і боротьба у мистецтві XX століття», спікерками якої стали Олена Зарецька, Оксана Семенік, Катерина Яковленко та Тетяна Волошина. Експертки не просто поділилися цікавими епізодами з біографій художниць — вони продемонстрували, як творили й боролися жінки у ті буремні роки та встановили звʼязок між ними.

Так, спікерки розповіли, як нині із забуття повертається постать художниці-модельєрки Любові Панченко, яким був протест відомої соцреалістки та лавреатки двох Сталінських премій Тетяни Яблонської, а саму Аллу Горську розмова розкрила як особистість з унікальним набором людських якостей, а не лише як художницю.

Після заходу в моїх «Нотатках» зʼявилася цитата з діалогу Ліни Костенко та Алли Горської:

— Як ви можете це робити, знаючи, що ніколи не виставите ці роботи?
— А ви?

Мистецька розмова «Горська, Панченко, Яблонська: воля і боротьба у мистецтві XX століття»

Помада Chanel Rouge Allure Velvet Nuit Blanche

Хоча червона помада і не є частиною моєї щоденної beauty-рутини, я величезна прихильниця цього продукту. До того ж ніщо не додає такої впевненості у своєму образі, як насичений червоний акцент.

Представлена у 7 актуальних відтінках помада має приємний вельветовий фініш, що відчувається на губах ніжним покриттям.

Помада Chanel Rouge Allure Velvet Nuit Blanche

б'юті-редактор

Б’юті-гаджет від Cosmetics 27, Ridoki C27 

Я ніколи не був прихильником б’юті-гаджетів. Попередні знайомства стали для мене розчаруванням. Звісно, виробники й гаджети не винні у цьому. Якщо ролер та інше приладдя для самомасажу перебувають у вмілих руках, то й ефект буде значно кращим. А ще такі процедури вимагають терплячості та регулярності. Тож попередні мої висновки після знайомства з гаджетами для самомасажу були на користь спеціалістів із процедур краси. Але нещодавно моя приятелька презентувала мені б’юті-гаджет від Cosmetics 27.

Мініверсія ролера «Рідокі» призначена для зони навколо очей. Метою подарунку приятельки, як вона пояснила, було переконати мене щодо моїх упереджень про такі прилади. Ба більше, вона попросила пообіцяти їй, що я буду використовувати цей гаджет по 3 хвилини щоранку протягом двох тижнів. І водночас пообіцяла, що я забуду про набряки та інші недоліки. На експеримент погодився, обіцянки дотримався. Тож і відгук про ефект залишаю. 

Перше, що припало мені до душі, — естетичний дизайн гаджета. Сріблястий, в зменшеному розмірі ролер нагадує мінімалістичний ювелірний виріб. Він виготовлений з цинку, а цей вид металу має антибактеріальні та протизапальні властивості. Але найприємніша функція — ролер охолоджує шкіру, тож і набряки зникають швидше, погляд стає яснішим. Ефектом я задоволений і вчергове дійшов висновку: корисні звички можуть покращити не лише стан шкіри, а і якість життя.

рідокі

Acqua Di Parma, Blu Mediterraneo Fico Di Amalfi / Hand And Body Wash

У квітні в мене з’явився новий косметичний фаворит. Чи міг я знати раніше, що таке довершений гель для душу? Думав, що так, а виявляється, помилявся. Буденне приймання душу з гелем Fico di Amalfi перетворюється на сеанс антистрес-терапії. Знов історія про силу аромату та його вплив на емоційний стан. 

Аромат гелю для душу Blu Mediterraneo Fico di Amalfi впливає на мене не просто позитивно, а магічно: свіжі ноти цитрусових та морського бризу зранку бадьорять, а ввечері дарують відчуття спокою та гармонії. Доглядова формула зволожує та не провокує появу сухості шкіри. Аромат зберігається на шкірі тривалий час (можу порівняти у стійкості навіть з eau de Cologne), тому в спекотні дні після водних процедур із цим гелем парфум використовувати не обов’язково. 

гель-душ

Україна на Венеційській бієнале

Зараз як ніколи важливо нагадувати світу про українську культуру, що продовжує розвиватися в умовах війни і має бути вписана у світовий контекст. У квітні на 60-й Венеційській бієнале презентували павільйон «Плетіння сіток», що складається з 4 проєктів і звертається до теми вимушеної міграції, об'єднання зусиль у важкі часи та моральної стійкості. У проєкті взяли участь Андрій Рачинський та Даніїл Ревковський, Катерина Бучацька, Андрій та Лія Достлєви і Олександр Бурлака. Також у Венеції представили експозицію PinchukArtCentre «З України: Сміливі мріяти», що об'єднала 22 українських і закордонних художники. Виставка присвячена утопічному світу, що виникає в уяві митців на противагу жорстокій і непевній реальності.

Книга Contemporary Ukrainian Crafts

Видавництво Creative Publishing представило нову книгу, яку захочуть додати до своєї бібліотеки всі, хто цікавиться сучасною українською культурою. Видання розказує про розвиток народних художніх промислів та їх адаптацію під сьогодення — талановитих майстрів і бренди, що створюють декор, текстиль, керамічні вироби та меблі, спираючись на тисячолітні традиції та любов до свого коріння. Серед героїв книги — Empath Ceramics, MAKHNO Studio, Gushka, Gnizdo, Ukrainian Kitchen Crafts, Ruda Studio та багато інших.

Підтримка брендами Valentino, Miu Miu та Dior світу літератури

У квітні стало відомо, що бренд Valentino став офіційним спонсором однієї з найпрестижніших літературних нагород світу — Букерівської премії. Таким чином дім моди, що не раз звертався у своїх колекціях та кампейнах до текстів сучасних авторів, засвідчив свою відданість мистецтву. Команда Miu Miu запустила власний літературний клуб — першу зустріч провели в Мілані, запросивши французьку модель Тіну Кунакі та відомих жінок-письменниць. Подію присвятили творчості італійських авторок Альби де Сеспедес та Сібілли Алерамо. Крім того, бренд Dior представив новий випуск проєкту Dior Book Tote Club, в рамках якого володарка «Оскара» Наталі Портман розказала про свої улюблені книжки

Анонс серіалу «Сто років самотності»

У квітні Netflix представив перший трейлер шоу «Сто років самотності», нагадавши, що в розробці знаходиться один із найцікавіших серіалів року, заснований на романі Ґабріеля Ґарсія Маркеса. На цей проєкт чекають усі прихильники творчості письменника, а ті, хто ще не читав книгу, мають додатковий стимул зробити це. Твір описує історію життя родини Буендіа та вигаданого колумбійського міста Макондо впродовж ста років. Попри всесвітню популярність роману, що поєднує різні часові проміжки, містику і реальність, це перша спроба перенести його дію на екран. 

Медитативні прогулянки

Один з найкращих способів боротьби зі стресом для мене — прогулянки в лісі. Це час тільки для себе, коли можеш прислухатися до власних думок, відволіктися від десятків повідомлень та робочих задач і просто бути «тут і зараз». Саме в такі моменти до мене приходять креативні ідеї, які згодом можна використати в роботі й творчих проєктах. Кожному з нас зараз потрібен простір спокою, тиші та гармонії. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ