Що потрібно знати про ніацинамід у догляді

Ефект, який вам сподобається

АВТОР: Максим Брут

ФОТО: Instagram: @carodaur, сайти брендів

ОПУБЛІКОВАНО: 29 квітня 2024

Ніацинамід все частіше зустрічається у формулах косметичних засобів. Фахівці акцентують на ньому увагу та рекомендують використовувати практично всім. У нашому матеріалі спеціалістка з питань косметології та дерматології Валерія Берадзе розповідає про властивості цього інгредієнта, а також про засоби, у складі яких його можна зустріти.

Ніацинамід (нікотинамід) — це водорозчинний вітамін В3. А ще його називають нікотинамід, вітамін РР, ніацин, амід нікотинової кислоти, піридин-3-карбоксамід. З хімічного погляду ніацинамід — це амід нікотинової кислоти. У складі  косметичних продуктів його позначають niacinamide. Рекомендована дієва концентрація речовини в косметиці 2-5%. Рідше можна зустріти концентрацію ніацинаміду 0,5% — зазвичай, у таких пропорціях його використовують у зволожувальних та ліпідовідновлювальних засобах догляду. Зустрічається концентрація й 10% та 20%, проте з такою косметикою варто бути обережними власницям шкіри, що схильна до сухості, появи висипань і подразнень, з проявами чутливості.

У дослідженнях були виявлені різні механізми дії ніацинаміду в косметиці: антиоксидантна дія; зменшення гіперпігментації; звуження пор та себорегулювальна дія; стимулювання кровообігу; зменшення почервонінь (еритеми) та покращення кольору обличчя. І це ще не все: інгредієнт посилює функції епідермального бар'єра: збільшує синтез ліпідів, знижує сухість шкіри, зменшує трансепідермальну втрату вологи. Ніацинамід позитивно впливає на еластичність та пружність шкіри, адже стимулює синтез колагену, кератину та інших білків. 

Ніацинамід показав свою ефективність у терапії розацеа, акне, порушень бар'єрної функції шкіри, у боротьбі з пігментацією та ознаками фотостаріння. Також він використовується у формулах косметики для атопічної шкіри.

Косметика із вмістом цього мультифункціонального компонента актуальна протягом усього року.  У весняно-літній сезон ніацинамід допомагає захистити шкіру від УФ-випромінювання (зауважимо, ця властивість не скасовує необхідності захищати шкіру засобами із SPF).

ніацинамід

Приємний факт — ніацинамід підходить для використання власницям усіх типів шкіри та вікових груп. Його можна зустріти навіть у складі засобів для догляду за шкірою немовлят.

Щоб не заподіяти шкоди своїй шкірі, не варто відразу обирати косметику з найвищою концентрацією цього активного компонента, у цьому не має жодного сенсу. Принаймні поки що немає таких досліджень, які б довели, що 10% ніацинаміду (і більше) працюють ефективніше. 

Можливі й ризики алергічної реакції. Якщо застосування ніацинаміду в косметиці систематично супроводжується стійкими почервоніннями, висипаннями, свербежем та іншими реакціями на шкірі, у такому разі краще припинити використання засобу. 

Почервоніння на шкірі тривалістю кілька хвилин після нанесення косметики з ніацинамідом можливе, але не свідчить, що прояви алергії зумовлені використанням продукту з ніацинамідом. Якщо у вас виникає реактивність шкіри у вигляді почервоніння, спочатку спробуйте наносити засіб на суху шкіру через 5-10 хвилин після вмивання і спостерігайте за реакцією шкіри.

Зазвичай така реактивність зумовлена високою концентрацією ніацинаміду, тож краще розпочинати знайомство з цим косметичним інгредієнтом в концентрації 2-5%.

Ніацинамід чудово поєднується з іншими компонентами в косметиці. Він не  некомедогенний і не підвищує фоточутливість (чутливість до впливу сонячних променів). pH компонента нейтральний, 5-7. Для інтенсивного зволоження шкіри та мінімізації ознак старіння обирайте засіб, в якому ніацинамід поєднується з гіалуроновою кислотою.

сироватка

Dr.Ceuracle, Hyal Reyouth Ampoule

Dior

Dior, Capture Totale Super Potent Serum

Якщо ви хочете покращити пружність шкіри, зміцнити судини та надати шкірі сяяння, оберіть засоби з виграшним міксом компонентів — пептиди з ніацинамідом.

Medik 8

Medik8, Clarity Peptides 10% Niacinamide-Infused Peptide Serum

hydropeptide 

HYDROPEPTIDE, FOAMING CREAM CLEANSER

 Поєднання ніацинаміду та цинку в косметичних засобах допоможе усунути висипання на шкірі.

the ordinary

 The Ordinary, Niacinamide 10% + Zinc 1% 

Також ніацинамід можна зустріти у складі заспокійливих, зволожувальних засобів і навіть у кислотних пілінгах.

Paula`s choise

 Paula's Choice, 10% Niacinamide Booster

Perricone

PERRICONE MD, HIGH POTENCY CLASSICS HYALURONIC INTENSIVE MOISTURIZER SERUM

Ефективність цього інгредієнту вражає. Проте не варто розчаровуватись, якщо результат ви помітите не відразу. Висновки щодо дієвості засобу можна робити після кількох тижнів використання. Виражений ефект проявляється зазвичай після курсу використання протягом 1 місяця. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ