Основні причини випадіння волосся: рекомендації фахівчині

На що звернути увагу, щоб поліпшити стан локонів

АВТОР: Максим Брут

ФОТО: Instagram: @victorialee

ОПУБЛІКОВАНО: 3 травня 2024

Випадіння волосся — знайома багатьом жінкам і чоловікам проблема. Існує чимало факторів, які погіршують ріст та густоту волосся. Не варто панікувати та займатися самолікуванням, якщо шевелюра почала рідшати. Фахівчиня з питань нутриціології та health-коуч Інна Дубровіна детально розповідає про заходи, яких варто вжити, щоб поліпшити стан волосся. 

Нутрициолог

«Волосся, як і шкіра та нігті, — показник нашого внутрішнього здоров’я. Відповідно, і проблеми з ними починаються, коли з’являються порушення в роботі внутрішніх органів та систем організму»,

— розповідає Інна Дубровіна.

Звісно, бувають випадки, коли випадіння волосся є наслідком неправильно підібраного догляду, частого фарбування, регулярного використання прасочок та плойок. Це все може спричинити запалення шкіри голови, неможливість відростити бажану довжину, викликати підвищену ламкість, тьмяність і сухість волосся.

Але якщо ці фактори ніяк вас не стосуються, а проблема залишається, то потрібно копати глибше. 

Є три основні причини випадіння волосся — це дефіцитні стани, хронічні захворювання та гормональний дисбаланс. Тому при розв'язанні цієї проблеми не можна покладатися лише на зовнішні методи — спеціальні шампуні, маски та сироватки проти випадіння волосся. Вони не працюють з першопричиною. Для початку потрібно звернути увагу на рівень білка в організмі, оскільки волосся формується з кератину. Кератин — це білок, що синтезується завдяки амінокислотам, які ми отримуємо з білковою їжею (м’ясо, риба, яйця, морепродукти).

випадіння волосся

Дефіцит заліза — ще одна найпоширеніша причина випадіння волосся. До речі, залізодефіцит, як правило, йде пліч-о-пліч з дефіцитом білка, оскільки залізо міститься в білковій структурі. Без достатнього рівня заліза фолікул волосся не буде отримувати необхідну кількість поживних речовин.

До того ж залізо, а також амінокислота метіонін та мідь відповідають за пігмент волосся. Отже, рання сивина може бути ознакою дефіциту заліза.

Обов’язково потрібно перевірити рівень вітаміну D. За даними науковців, його дефіцит пов'язаний з абсолютно будь-яким видом алопеції. Також важливу роль у здоров’ї шкіри голови та волосся відіграють вітаміни групи B. Наприклад, вітамін В3 (нікотинова кислота) посилює кровообіг — як результат, покращується живлення волосяних фолікулів. А дефіцит вітаміну В6 викликає надмірну жирність волосся.

Усе зазначене можна віднести до ситуації, коли людина або незбалансовано харчується, або має проблеми з органами шлунково-кишкового тракту, в результаті чого їжа погано засвоюється, а організм отримує недостатню кількість мікроелементів. Ось чому так важливо правильно харчуватися й підтримувати нормальне функціонування травної системи.

Другий великий блок причин випадіння волосся полягає у гормональному дисбалансі та хронічних захворюваннях. Перше, на що потрібно звернути увагу, — це інсулінорезистентність (несприйнятливість клітин до інсуліну). Це стан, який виникає через надмірне вживання простих вуглеводів, дуже частих перекусів або через хронічний стрес. Інсулінорезистентність може бути причиною тривалого випадіння волосся та андрогенної алопеції (облисіння по чоловічому типу). Причинно-наслідковий зв’язок тут наступний: високий інсулін стимулює підвищення тестостерону та дигідротестостерону, а останній впливає на фолікул волосся таким чином, що він не тримає волосину, тому локони передчасно рідшають.

волосся

Дигідротестостерон часто підвищується через збільшення кількості ферменту, який називається 5-альфа-редуктаза. Це відбувається не тільки через високий інсулін, але й через стрес. Саме тому в період хронічного стресу так багато жінок і чоловіків страждає на випадіння волосся.

Друга причина хронічного випадіння волосся — це проблеми з щитоподібною залозою: гіпо- або гіпертиреоз, аутоімунні процеси. Пам’ятайте, що аутоімунні процеси частіше за все беруть початок у кишківнику (через синдром «дірявого» кишківника), тому і лікування потрібно розпочинати саме з налаштування роботи травної системи. З іншого боку, проблеми з щитоподібною залозою часто розпочинаються з дефіцитів йоду, селену, амінокислот та інших вітамінів, що є наслідком незбалансованого харчування. І як результат, виникає дисбаланс гормонів щитоподібної залози.

Окрім цього, зверніть увагу, що іноді випадіння волосся може бути спричинено защемленням судин у шийному відділі хребта. Таке часто трапляється в період стресу, коли тіло сильно спазмується, або через тугі хвости. Це погіршує мікроциркуляцію крові у волосяних фолікулах і призводить до порушення обмінних процесів: цибулини відчувають дефіцит кисню і поживних речовин, через що волосся погано росте і випадає.

До проблеми випадіння волосся потрібно підходити комплексно: ретельно обстежитись, зробити УЗД органів черевної порожнини та щитоподібної залози, здати кров на біохімію, вітаміни та гормони, а потім з результатами аналізів записатися на консультацію до нутриціолога, ендокринолога і трихолога.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ